Tábor Helča

 

O táboře

Co říkate, trávit prázdniny doma u televize je docela otrava, ne? Nebylo by lepší o prázdninách si najít nové kamarády a prožít  spoustu dobrodružství? Jestli chcete strávit čtrnáct dní v přírodě na čerstvém vzduchu, získat nezapomenutelné zážitky a mít po prázdninách o čem vyprávět kamarádům ve škole, je tábor ve Stárkově to pravé místo pro vás! To co zažijete s naší partou, nikde jinde nezažijete. Už jsme společně poznali, jaký život vedli staří Slované, přistál u nás mimozemšťan a  trávili jsme léto s Egyptskými bohy. Kdo se může chlubit tím, že během 14. dnů procestoval celý svět? Příští prázdniny zažijeme zase nová dobrodružství. Tábor se bude konat:

 

27.7. - 10.8. 2019
 

 

 

Co už jsme zažili

 

Každý rok připravujeme určité zaměření tábora, aby dětí poznaly něco nového, naučily se nové věci, změřily své síly.

 

 
Rok 2018 - "Putování po Středozemi" Stalo se, čeho se všichni obávali. Temný pán Sauron opět získal sílu a s pomocí prstenu, kterému dal název Jeden, by se stal nepřemožitelným. Jeden prsten se však objevil ve Stárkově a děti, jakožto pomocné skupiny Společenstva, zajistily zničení prstenu, aby se tak zlo již nikdy nedostalo k moci.

 

 
 
 
 
Rok 2017 - "Harry Potter" Snad každý z nás jednou toužil dostat dopis z Bradavic. A šedesáti dětem se ten sen splnil. Na školních pozemcích všechny přivítal Hagrid na své motorce, v areálu také byla Vrba mlátička, Famfrpálové hřiště i Velká hodovní síň s kouzelně začarovaným stropem. Společně se pak všichni mladí kouzelníci a čarodějky učili mnoho nových školních předmětů, míchali lektvary, používali zaklínadla, létali na koštěti, hráli famfrpál a hlavně pomáhali Harry Potterovi porazit Vy-víte-koho. 

 

 

Rok 2016 - "Božský Olymp"  TARDIS nás přenesla do Starověkého Řecka, kde zrovna probíhal boj proti Titánům. Olympskému božstvu byly ukradeny jejich atributy, ztratili tak svou moc a byla jim uzavřena cesta na Olymp. Perseus, syn vládce Dia, se stal průvodcem dětí a společně navrátili sílu Hádovi - bohu podsvětí, Poseidonovi - vládci moří, Apollónovi - bohu slunce a všem ostatním. Nakonec děti vystoupaly až na vrchol Olymp a předaly blesk samotnému Diovi.
 
 
 
 
Rok 2015 - S "Pánem času - Doctorem Who" - jsme se pomocí jeho stroje času i vesmírného plavidla, modré policejní budky T.A.R.D.I.S. podívali na planetu, kde čas plyne mnohem rychleji než u nás, pomohli jsme Karlu IV. se stavbou mnoha významných staveb, setkali jsme se s piráty a indiány, podívali se do Egypta i přistáli na Měsíci.

 

 

 

 

 

Rok 2014 – “Děti boha Slunce“ Ocitli jsme se v Říši Inků, kde bůh slunce Viracocha poslal své děti Mama Ocllu a Ayara Mancu, aby nás naučili jak žít jako Inkové – založit město Cuzco, umět postavit chrám, chovat lamy i vyrábět zbraně.
 
 
 

 

 

Rok 2013 - "Pirátská legenda" Víte kdo je bukanýr nebo mořský vlk? Co je to devítiocasá kočka nebo havran? Kolik je galon nebo sáh? Víte jak chutnali štruple? A proč piráti po nich často na levoboku krmili rybičky? Ne? Tak to mi teda zatřes trámem!

 

 

Rok 2012 - "S Arabelou z pohádky do pohádky" Jak se říká "Zazvonil zvonec a pohádky je konec". Společně jsme procestovali Pohádkovou říši, kde jsme potkali nejen hodnou Arabelu, ale i zlého Rumburaka a s nimi Červenou Karkulku, Zlatovlásku, Děda Vševěda, Ptáka Ohniváka a i spoustu čertů.                 

 

 

 

Rok 2011 - "Westernové léto" Na Divokém západě děti poznávaly život osadníků a původních obyvatel - Indiánů. Získávaly svá území, pěstovaly plodiny, hlídaly stáda dobytka. Naučily se lovu, šít indiánské oblečení, stavěly tee-pee.

Rok 2010 - "Star[kov]gate" Byl pro nás ve znamení cest do budoucna. Pomocí hvězdné brány jsme putovali na různé planety, galaxie. Kde zažívali různá dobrodružství a snažili se dostat zpět na svou domovskou planetu.

 

 

 

Rok 2009 - "Cesta do Středověku" Celých 14 dni s námi na táboře byli Karel IV., Judita Durinská, Marco Polo, Leonardo da Vinci, Johanka z Arku a další osobnosti Středověku. Poznali jsme s nimi, jaký byl život v jejich době, a s čím se v ní potýkali.

 

 

 

 Rok  2008 - "Za tajemstvím Stárkova" Děti se seznámily s historií města Stárkova. Při odhalování jeho skrytých tajemství, pomocí různých šifer, jsme hledali stárkovský poklad. 

 

 

Rok 2007 - "Cesta kolem světa za 14 dní" Navštívili jsme některé země všech kontinentů, ve kterých jsme zažili zajímavá dobrodružství. Například jsme byli v Monaku, kde se jezdily závody F1. Podívali se do Nepálu a pokoříli velehoru Anapurnu. Dopluli na Klondik, a tam rýžovali zlato. Stali jsme se součástí karnevalu v Rio de Janeiru. A mnoho dalšího.

Na fotu můžete vidět zástupce států, které jsme navštívili.  

 

 

Rok 2006 - "Starověkého Egypta" Děti se seznámily   s některými egyptskými bohy. Poznaly, jak se žilo v Egyptě v dobách faraonů.

Vzácný záběr zachycuje kompletní hřmenínské božstvo pohromadě. 

 

Rok 2005 - "Dobrodružství s Alfem" Hra byla určena především na pobavení a měla prověřit zdatnost dětí. 

 Snímek zachycuje první noc tábora, kdy nás všechny překvapil pád létajícího talíře. Naštěstí se ukázalo, že jeho posádku tvoří mírumilovný Alf. Ten s námi nakonec také zůstal a než si opravil svoji loď, zažili jsme s ním spoustu legrace.

 

 

Slované - výroba oděvu

Rok 2004 - "Po stopách Slovanů" Úkolem hry bylo seznámit děti se životem Slovanů. Zhotovovaly šaty, stavěly obydlí, vyráběly keramiku a podobně.

O tom, jak pro staré Slovany byla důležitá móda, se děti mohly přesvědčit na módní přehlídce. 

 

 

Máš-li chuť poznat zajímavé lidi a poznat nová dobružství, pak neváhej a přihlaš se na náš tábor.