Tábor Helča

 

Tábořiště

 

Už více než patnáct let jezdíme na tábor Pod Vysákem, který se nachází ve městě Stárkov. Obec leží v západní polovině Broumovského výběžku v turisticky, geologicky i historicky velmi zajímavé oblasti. Sedm kilometrů od Stárkova se nachází město Hronov. Nedaleko leží Police nad Metují,  Broumov a také Adršpašsko-Teplické skály, stolová hora Ostaš. Stárkov se nachází v CHKO Broumovsko.

 

Jak to u nás vypadá?

 Hlavní budova

Centrem tábora je  hlavní budova s kuchyní a jídelnou. Ta slouží jako společenská místnost a  je zároveň útočištěm v případě nepříznivého počasí. Dále jsou zde sprchy, pokoj pro kuchařky. Stany stojí v blízkosti budovy, nad kterými dominují dvě chatky. V prostorách tábora máme volejbalové hřiště i ohniště.

 

HoupačkyV nedaleké blízkosti se nachází les, fotbalové hřiště, jenž využíváme v rámci táborových her a dalších volnočasových aktivit.

 

 

 

   

Ubytování

Děti jsou ubytovány ve dvoulůžkových stanech s podsadou.  

 

 

 

 

 

 

Stravování

Strava 5x denně
08.00   Snídaně
10.00   Svačina
12.00   Oběd
14.00   Svačina
18.00   Večeře
  

 

 

 

O spokojenost a nasycenost dětí se starají  profesionální kuchaři. 

 

 

Pitný režim

Po celý den je k dispozici plná várnice, ze které si děti mohou kdykoli natočit šťávu, čaj a vodu do vlastních hrnků nebo lahví.

 

Zdravotní zajištění tábora

Na táboře máme zdravotníka, který pečuje o bolístky dětí a dohlíží na podávání léků určených k pravidelnému užívání. Stará se o alergiky, popřípadě děti s jinými zdravotními problémy. Naše zdravotnice nepečuje pouze o naše tělo, ale i duši, hlavně tu dětskou.
 

 

 

 

Mobilní telefony, dopisy a návštěvy rodičů

Vážení rodiče,
doba je moderní a mobilní telefon dnes i malé děti považují za zcela běžnou věc. Zvažte, ale zda ho dát dětem s sebou na tábor (stejně jako ostatní elektroniku). Kouzlo tábora spočívá také v tom, že je dítě  od rodičů odloučeno a na chvíli je trošku samostatné. Vzájemné stýskání k táboru také patří a o to krásnější je pak pocit, ze shledání při návratu. O své dítě strach mít nemusíte, při jakémkoliv problému bychom vás samozřejmě kontaktovali. K tomu, aby děti věděly, co se doma děje nového, že na ně rodiče myslí, bohatě stačí dopisy nebo pohlednice. Ty se rozdávají  každý den na nástupu a rozhodně děti velice potěší. Je možnost, že napíšete pohledy předem a předáte nám je v obálce při příjezdu a my jim je budeme postupně předávat s ostatní došlou poštou. Určitě i letos bude možnost denního zasílání vzkazů dětem přes naše Facebookové stránky. S mobilním telefonem je navíc spojeno také riziko jeho ztráty nebo poškození dítětem. V posledních letech jsme museli přistoupit ke kroku, že dětem zakazujeme používat mobilní telefony při hrách, právě aby si je nezničili, neztratili a taky, aby se do nich stále nekoukali a nekazili si tak prožitek ze společné hry v tom našem offline světě. Ze stejného důvodu, taky telefony dětem nenabíjíme.
 
Také zvažte návštěvu svého dítěte v průběhu tábora. Věřte, že každému dítěti se na začátku velice stýská, po chvíli si ale přivykne a odloučení pak snáší bez problémů. Když však přijede návštěva, začíná přivykání nanovo,  často je těžší než na začátku. Nehledě  na to, že za všemi dětmi rodiče přijet nemohou a ostatním je to pak líto.